Orzeł Źlinice - strona oficjalna

Wspomnienia z wakacji :)

• autor: Boban10, 2016-09-14 22:27

"WSPOMNIENIA Z WAKACJI"

W dniach 11-18  sierpnia 2016r. część zawodników  Orła Źlinice, którzy na co dzień trenują  z trenerem Mariuszem Sucheckim pojechała na obóz sportowy do Trzebnicy. Głównym organizatorem tego obozu było Stowarzyszenie  Kochamy Sport a to już był nasz drugi obóz w tym miejscu. Grupa liczyła 28 zawodników, większa część  była  tu już drugi raz, a dla tych co pojechali po raz  pierwszy  było to wielkie przeżycie, zwłaszcza , że niektórzy pierwszy raz rozstali się na dłużej z rodzicami.

Każdy dzień wyglądał podobnie, według ściśle przestrzeganego planu, co miało także charakter wychowawczy. Chłopcy uczyli się m.in. planowania, punktualności i dbania o porządek  w pokoju. Za co na koniec obozu otrzymali  jako nagrody drobne upominki.

Plan dnia wyglądał następująco:

6.30 -  pobudka , poranna toaleta

6.45 - wyjście na boisko  orlik

7.00-8.00- rozruch poranny

8.15 – śniadanie i toaleta

9.15 – wyjście na stadion – grupa młodsza      9.30- wyjście na orlika – grupa starsza

10.00-12.00 – turniej na stadionie  - młodsi     9.45-11.45- trening dla starszych

12-13.15 - powrót do pokoi i toaleta

13.30 obiad i czas wolny

15.00- 17.00 – trening na boisku orlik -  obydwie grupy

17.30 – wyjście na basen

18-19.30 – relaks na basenie w aquaparku

19.45 – kolacja

20.45- 21.00  - podsumowanie dnia – rozmowa z trenerem

21.00-22.00 - czas wolny  w pokojach, czas na telefon do rodziców

22.00- "kontrola porządku w pokojach"

22.30 – cisza nocna

Podczas obozu chłopcy mogli codziennie korzystać  z basenu i innych atrakcji w Trzebnickim Parku Wodnym, był też czas na tzw. wyjścia do sklepu "na małe zakupy" czy na chwilę modlitwy w Sanktuarium Św. Jadwigi.

W czasie trwania całego obozu wszyscy uczestniczyli w wieczornych naradach-pogadankach podczas których  było podsumowanie dnia oraz rozmowy na dość trudne tematy. Opiekunowie poruszyli kilka ważnych problemów z którymi  mogą sie spotkać chłopcy w życiu codziennym. Rozmowy dotyczyły problemów i zagrożeń  związanych z piciem alkoholu , paleniem papierosów oraz innych używek.  Pogadanki przerodziły się w bardzo żywe dyskusje, chłopcy chętnie słuchali ale też sami mówili między sobą o szkodliwości i ich wpływie  na osobę zwłaszcza młodą.

Jednym z tematów bardzo ważnych , który był  "przemycany  między  wierszami"  była profilaktyka prozdrowotna, zwłaszcza w kwestii zdrowego odżywiania.

Młodsi chłopcy z p. Beatą Cygan brali udział  w czasie obozu w turnieju obozowym tzw. Minimasters. Grali z trzema drużynami z Chróścic, Pabianicami i Szopienicami. Zagrali bardzo dobre mecze, biorąc pod uwagę , że byli najmłodszą drużyną   spisali się na medal.

Zaś chłopcy przygotowujący się do rozgrywek ligowych   Młodzików mieli okazję sprawdzić swoje już zdobyte umiejętności w dwóch sparingach. Pierwszy sparing z drużyną z Pabianic  zakończył się remisem  2:2 widać było, że chłopcy jeszcze nie do końca odnaleźli się na nowych pozycjach. Drugi mecz z drużyną UKS Szopienice był trudniejszy, młodzi adepci piłki nożnej zagrali mecz już na spalone pierwsza połowa  należała do naszej drużyny , którzy nie wpuszczali rywala na swoją połowę, schodzili z boiska z wynikiem 4:0. Po przerwie przeciwnicy grali zdecydowanie lepiej ale mecz skończył się wynikiem 4:0.

Aby  chłopcy z drużyny Orła Źlinice mogli pojechać  na ten obóz potrzebne było wparcie finansowe, które uzyskaliśmy. Przy tej okazji w  imieniu uczestników i rodziców dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Prószkowie za pomoc w sfinansowaniu  przejazdu  do Trzebnicy  oraz p. Henrykowi Olsokowi, który też udzielił nam wsparcia finasowego na ten cel.

Bardzo chcielibyśmy też podziękować p. Zygfrydowi Roskosz oraz p. Waldemarowi Stekertowi  za wsparcie finasowe, dzięki któremu wszyscy chłopcy otrzymali  zestaw 3 koszulek treningowych i 1 tzw. koszulkę wizytową.

Wszyscy  uczestnicy wrócili z obozu zadowoleni.

Uczestnikami obozu byli:Cygan J., Cygan P., Gordzielik Ł., Kasperek P., Kuc Ł., Leśniak P., Marek M., Nikolajczyk T., Olosk M., Panusz P., Peszka F., Peszka K., Weber S., Włodarczyk K., Wotzka M., Barton M., Centkowski K., Cygan D., Cygan Sz., Goczoł M., Grel M., Horak P., Krawiec M., Panusch P., Piechota A., Stekert P., Szatny W., Śmieszek K.,

Opiekunowie Mariusz Suchecki  i  Beata  Cygan

B.C.

Więcej zdjęć na stronie  organizatora:

Autor: Treść:pozostało znaków:

Orzeł ŹliniceCzarni Otmuchów